Çamur Odaları

Çamur Odaları

Çamur banyosu Rassoul

Rassoul Banyo uygulamaları eski dönemlerden beri Spa Wellness sektörü için önemli bir terapi uygulamasıdır. Isıtmalı koltuklar vücut sıcaklığını arttırır ve buhar jeneratörü kurumuş çamuru tekrar nemlenir.Rassoul duş sistemi buhar ile ıslanan vücuda çamurun uygulaması ve bu sayede ölü deri tabakasının yok edilmesi esasına dayanır.

Birçok deri hastalığına iyi geliyor

Çamur, insanı rahatsız etmeden etkili ve güçlü bir ısınma sağlar. Bu sayede deride kan dolaşımı hızlanarak bağışıklık sistemimizin uyarılması sağlanır.

Çamurun faydaları neler?

Doğal peeling etkisi yaparak, hücre yenilenmesi sağlanır.Derideki gözenekleri sıkılaştırır, kollajen dokusu uyarılır. Lekelerin giderilmesinde, akne, etkilidir.Kan dolaşımını düzenleme etkisinden selülit, kemik, kas, bağ dokusu hastalıklarında, kireçlenme, sinüzit ve migren tedavisinde de faydalıdır.Tedavi edilen başlıca dermatolojik hastalıklar psöriazis ve atopik dermatittir. Ayrıca akne vulgaris, rozase, skleroderma, seboreik dermatit, kronik ülserler, vitiligo ve kserozis gibi birçok dermatolojik hastalıkta kullanılmaktadır.

 


Üst